חלונות מעוצבים

מדוע כדאי לבחור חלונות מעוצבים

כאשר בוחרים חלונות לבית או לעסק, חשוב לקחת בחשבון שמדובר במוצר שהוא לא פחות מחלון הראווה של הבית ושל אלה המתגוררים בו. כמעט ברור מאליו שחשוב שהחלון יהיה עשוי מחומרי גלם איכותיים, שהוא יהיה חזק ועמיד, שהוא יותקן באופן מקצועי ויקנה הגנה ואיטום בפני מזג האוויר. אבל יחד עם זאת, כאשר בוחרים חלונות לבית חדש, או כאשר עומדים בפני שיפוצים, לא כדאי להתפשר ולבחור חלונות פשוטים. חלונות מעוצבים נותנים הרגשה טובה יותר למי שנמצא בפנים, ולמי שמסתכל על הבית מבחוץ.

אז מהן האפשרויות לחלונות מעוצבים ויעילים?

בעקרון, שלוש אפשרויות היו קיימות בנושא חלונות מזה שנים רבות: חלונות פלסטיק, חלונות עץ, או חלונות אלומיניום. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות. חלונות הפלסטיק מתיישנים ונראים מעט מלאכותיים מבפנים. חלונות העץ נראים יפה אבל דורשים צביעה מדי כמה שנים. חלונות האלומיניום כמעט שאינם דורשים תחזוקה, אבל יכולות הבידוד שלהם נחשבות טובות מעט פחות, וכן העיצוב שלהם לא תמיד משתלב בעיצוב הביתי (בעיקר בבתים המעוצבים בסגנונות מסורתיים או כפריים).
אלו, כאמור, היו שלוש האפשרויות המרכזיות לבחירת חלונות בעבר. אבל הטכנולוגיה המתפתחת וצרכי השוק המשתנים לא דילגו על שוק עיצוב החלונות, שלא שקט על שמריו, והשקיע בפיתוח פתרונות חדשניים ומתוחכמים יותר המאפשרים להתגבר על כמה מהחסרונות שפורטו להלן ולספק חלונות מתקדמים יותר.

עיצוב וצורת החלון

הבחירה בחלון מעוצב צריכה לקחת בחשבון כמה דברים:

1. מבנה הבית והחדר – ישנם בתים וחדרים שחלון צר או קטן יראו בהם נהדר. עם זאת, חדרים גדולים, כאלה שחפצים להעניק להם מראה טבעי, מראה שמואר במשך היום באור שמש טבעי, יראו נהדר עם חלונות גדולים בעלי עיצוב מתאים.

2. עניין של טעם – ישנם כאלה שאוהבים את החלונות שלהם בעלי קווים נקיים. אחרים מעדיפים חלונות בעלי עיצוב טבעי יותר וחלק פחות. יש שמוכנים להעז עם חלונות מעוגלים או אפילו עגולים, בעוד שיש אנשים שעבורם חלון חייב להיות מרובע או מלבני, ועל דגם אחר – אין על מה לדבר.

3. מוצרים משלימים – בחירה בחלונות בעלי עיצוב מיוחד באה, פעמים רבות, יחד עם מוצרים משלימים. חשוב לקחת בחשבון אילו מוצרים משלימים עשויים להתאים – תריסי גלילה, צלונים, וילונות? כל אחד והעיצוב שלו.

עניין של צבע 

חלונות מעוצבים מקבלים אפקט משמעותי לא רק מהחומר שממנו הם עשויים, כי אם גם מהצבע שהם יקבלו. גם בעניין הצבע חשוב להתאים את צבע החלון לצבע הבית בכלל והחדר הספציפי בפרט. במידה ובוחרים גם במוצר משלים, כגון תריסים, לדוגמא, חשוב להחליט האם מעדיפים שהם יהיו בעלי צבע זהה לזה של החלון, או דווקא בעלי צבע אחר, שונה ממנו.

יתרונות חדשניים בתחום החלונות המעוצבים

 בין הפתרונות חדשניים לחלונות מעוצבים ניתן למצוא חלונות משולבים מסוגים שונים, המאפשרים ליהנות מיתרונות כפולים. אחד הפתרונות הוא חלון עץ אלומיניום, המאפשר ליהנות מיתרונות שני סוגי החלונות –זהו חלון המורכב מעץ כלפי פנים, כדי להרוויח את יתרונות מראה העץ וכן את יכולות הבידוד שלו, ומאלומיניום כלפי חוץ, כדי ליהנות מעמידות האלומיניום הגבוהה. ניתן להשיג חלונות עץ אלומיניום בעיצובים שונים גם כלפי חוץ וגם כלפי פנים, באופן שמתאים לסוגי מבנים ובניינים שונים. זהו אם כן פתרון מתקדם ומוביל לחלונות מעוצבים ויעילים.
פתרון חדשני נוסף הוא שימוש בפרופיל מעוצב לחלון אלומיניום, הנודע בשם אלומיניום בלגי. זהו חלון אלומיניום הנהנה מיתרונות העמידות והיעדר התחזוקה של האלומיניום, ומיתרון עיצובי שאותו מקנה הפרופיל הבלגי, סגנון עיצובי בעל מראה אירופאי, יש שיאמרו מראה עתיק, שהיה נפוץ באירופה ועדיין ניתן למצוא בערים רבות ביבשת, גם אם לא רק בבלגיה. זהו פרופיל הבנוי ממסגרת דקה ומגיע בשלל צבעים, כך שבדומה לפתרון הקודם, חלון אלומיניום בלגי נותן מענה עיצובי ופונקציונלי לסוגיית החלונות המעוצבים