חלקם של חלונות בעיצוב הבית

חלונות נועדו לשמש לטובת אוורור הבית. מלבד תפקידם ההכרחי הזה ניתן להשתמש בחלונות גם לצרכי עיצוב הבית, יש שיגידו כי מדובר באלמנט מרכזי אשר קובע כיצד הבית יראה מבפנים ומבחוץ. להלן מנת חלקם של החלונות בעיצוב הבית.

השפעה עיצובית על פי סוג החומר

סוג החומר אשר ממנו מייצרים חלונות קובע באופן משמעותי את יכולות עיצוב הבית והטון העיצובי מלכתחילה. ולמשל, ניתן לבחור בחלונות עשויים מעץ ובכך להעניק לבית מראה כפרי וחמים ולשלב זאת עם פרטי ריהוט עץ מלא בתוך הבית. חלונות מעץ משתלבים היטב עם וילונות מסוגים רבים כגון וילונות רומיים. לחלופין, ניתן להשתמש בחלונות אלומיניום על מנת להקנות לבית מראה רשמי יותר או בחלונות אלומיניום ליצירת מראה מינימליסטי עם פרופילים מדויקים וקלים. עבור חלונות אלומיניום מתאימים מגוון ווילונות ובראשם הווילונות הוונציאנים והוורטיקליים.

השפעה עיצובית על פי מראה הזכוכיות

חלק מרכזי מכל חלון הוא הזכוכית שבו המוחזקת על ידי המסגרת. חלקם של חלונות בעיצוב הבית קשור באופן ישיר לסוג הזכוכית אשר מותקנת בהם כאשר ישנם מספר סוגי זכוכיות לבחירה כגון זכוכיות אנטי-סאן (“שחורות”), זכוכיות מעוטרות, ויטראז’ים, זכוכיות מחוסמות שקופות ועוד. כל אחד מסוגי הזכוכיות הללו הינו בעל מראה ותכונות ייחודיות שמשפיעים בצורה ניכרת על עיצוב הבית.

השפעה עיצובית על פי סוג הסורגים

עיצוב החלונות, האוריינטציה ומנגנון ההסטה, כל אלו קובעים במידה רבה אילו סורגים יתאימו עבורם ובמילים אחרות, האם יהיו אלו סורגים קבועים או סורגים נפתחים, האם הם יותקנו בבטון או במשקוף, האם ניתן יהיה להתקין סורגים שקופים ועוד. ישנה חשיבות עצומה לבחירת החלון המתאים וסוג הסורגים שבו על מנת להעניק לבית תחושה עיצובית מרשימה שלא תזכיר בית כלא ותחושת מחנק בכל חדר.

השפעה עיצובית – גם כלפי חוץ

גודל החלונות והעיצובים השונים קובעים במידה ניכרת גם כיצד יראה הבית מבחוץ. מדובר בפריט דו-צדדי אשר נראה גם למביט מבחוץ ולכן קובע את העיצוב החיצוני של הבית. חלונות מפוארים בעיצובים אירופיים ישדרו מראה קלאסי אשר מרמז על עיצוב פנים הבית ברוח אירופה. חלונות בעלי פרופילי אלומיניום משדרים על בית מינימליסטי ומודרני אך יחד עם זאת גם ליוקרתי, מרשים ואסתטי.

המאמר באדיבות גשם עיצוב סורגים