יתרונות האלומיניום הבלגי בהרכבת חלונות

יותר ויותר אדריכלים ומעצבים מתייחסים כיום אל חלונות שונים כאל הרבה יותר מאשר מקור להכנסת אור ואוויר צח לחלל הפנים. בזכות שימוש בחומרי גלם מעולים ופתרונות כדוגמת אלומיניום בלגי ניתן להביא בשורה מרעננת עם הרבה מאוד יתרונות בהרכבת חלונות.

בשורות הבאות נסקור את יתרונות האלומיניום הבלגי בהרכבת חלונות כדי להבין כיצד משולבים אלמנטים עיצוביים וגישה פרקטית מעשית בחלונות המודרניים.

עיבוד בעיצובים מיוחדים

יתרון חשוב ראשון של אלומיניום בלגי בהקשר של הרכבת חלונות הוא שניתן ליצור על סמך תשתית הפרופילים הללו מגוון רחב של עיצובים מיוחדים. מכיוון שחלונות יפים ומעוצבים עם מסגרות מרהיבות עין הם חלק חשוב מעיצוב הפנים של כל מבנה מודרני, אין פלא שרבים בוחרים את הסגנון הבלגי הידוע.

היסטוריה של איכות

יתרון חשוב נוסף של האלומיניום הבלגי והבסיס שלו בתכנון ויצור חלונות ופרופילים טמון בהיסטוריה ובוותק שלו. מומחים מסבירים שפרופילים בלגיים היו בשימוש כבר לפני עשרות בשנים במדינות המפותחות בעולם. באותו הזמן כמעט ולא נעשה שימוש באלומיניום אולם בהדרגה התחבב חומר גלם זה והחליף את הברזל שהיה בשימוש עד אז.

ההיסטוריה של עיצוב ועיבוד פרופילים בבלגיה הביא לפיתוח איכויות שלא נועדו לפני כן. מבלגיה נפוצה האיכות הזאת גם למדינות רבות אחרות והשם ההיסטורי נותר כתו תקן מקובל לחלונות בעלי פרופילים איכותיים.

התאמה לחלונות בכל גודל

האלומיניום נחשב לחומר נוח מאוד לעיבוד והוא משמש כיום כחומר גלם מוביל בענף הבניה. בזכות הגמישות בעיבוד ובייצור ובזכות היכולת להקנות לו שימושיות בכל קנה מידה, האלומיניום הבלגי מתאים ביותר לכל סגנון ולכל גודל של חלון. בין היתר ניתן למצוא חלונות ופרופילים בסגנון אלומיניום בלגי:

  • בבתים פרטיים ובמוסדות ציבור.
  • בדירות מגורים שעוברות שיפוץ כדי לקבל מראה חדש יותר.
  • בפרויקטים של פינוי בינוי, עיבוי פינוי, תמ”א 38.
  • במבני משרדים יוקרתיים ובאזורים מסחריים.

כיום, לא יהיה זה מוגזם לומר שכמעט כל אדריכל או מעצב פנים שמכבדים את עצמם לוקחים בחשבון את החלונות בעיצוב הבלגי, כאלטרנטיבה מועדפת. היצרנים והמתקינים, מצדם, יכולים להבטיח שגם דגמים קטנים, גם דגמים גדולים, גם דגמים בעיצובים מיוחדים וגם כאלה בעלי קווים מעוגלים ייושמו על הצד הטוב ביותר.

לסיום, נספר שבזכות הפופולאריות הרבה של אלומיניום בכלל ופרופילים בלגיים על בסיס אלומיניום בפרט. השילוב של עיצוב, יופי, מבחר ומחיר הוא בהחלט שילוב מוצלח, לכל הדעות.