למה לבחור חלונות אלומיניום?

עובדה ידועה היא כי אחד מחומרי הגלם העיקריים בתעשיית החלונות הוא אלומיניום. אמנם, לא תמיד הבחירה של רוב האנשים היא הבחירה האיכותית ביותר, אבל במקרה של חלונות אלומיניום, היתרונות מדברים בעד עצמם.

גם איטום, גם בידוד
אחת הסיבות החשובות ביותר בבחירה של חלון ושל החומר ממנו הוא יהיה עשוי (והכוונה כמובן, לפרופיל, למסגרת) היא מידת האטימות שהוא נותן. חלון שלא יספק בידוד טוב, שלא יחסום את הרעש המגיע מבחוץ, פשוט לא יהיה חלון איכותי. חלון שלא יספק בידוד מפני פגעי מזג האוויר, ואין זה משנה עד כמה הוא יהיה יפה ומעוצב, לא יהיה משביע רצון. עובדה היא שכאשר בוחרים חלונות אלומיניום, מקבלים חלון שמספק איטום ובידוד יוצאים מהכלל. מובן מאליו שאיכות החלון הינה פועל יוצא גם של היצרן ודרך עבודתו, ועל כן חשוב לתת את הדעת גם על כך.

גם חוזק, גם עמידות
אלומיניום נחשב לחומר חזק ועמיד. זוהי בדיוק הסיבה לכך שהוא משמש בתעשיות רבות ומגוונות וניתן למצוא אותו במגוון מוצרים שנמצאים בשימוש ביתי, עסקי או תעשייתי. האלומיניום שומר על תכונותיו בצורה טובה גם כאשר הוא חשוף למזג אוויר חיצוני, ועל כן הוא מצוין לשימוש במוצרים כמו חלונות, שחשופים לשמש, לגשם, לקור ולשרב. יתרון חשוב מאוד של אלומיניום טמון ביכולות העמידות הגבוה שלו בפני קורוזיה. במילים אחרות, חלון עשוי אלומיניום יהיה מוגן באופן טוב יותר מפני חלודה.

גם בגלל העיצוב
עד כמה שמדובר בחומר פונקציונאלי, חזק, עמיד ואיכותי, אי אפשר להתעלם מנושא העיצוב. גם מבחינה זו, הבחינה בחלון אלומיניום מוכיחה את עצמה. מתכת זו, שנחשבת נוחה לעיבוד, מאפשרת יצירה של חלונות בעלי סגנונות עיצוב מגוונים להפליא. אי לכך, ניתן למצוא חלונות עם בסיס אלומיניום בעיצובים פשוטים וניטראליים, לצד חלונות מעוצבים מן המעלה הראשונה. גם האפשרות לשלב בחלון תריסים מעוצבים וחדשניים (בעלי מנגנון ידני או חשמלי) הופכת אותו לפופולארי כל כך. לכן, בשל כל הסיבות שפירטנו לעיל, אין זה מפתיע שניתן למצוא חלונות כאלה בבתים פרטיים, בבנייני דירות, בחדרי מדרגות, בחנויות, במשרדים ועוד.