לשדרג את הבית עם חלונות מעוצבים

בזמן בנייה או שיפוץ של בית או דירה, אנשים רבים מתלבטים בשאלת החלונות הביתיים: אילו חלונות יתאימו לנו? כולם מסכימים שהחלונות האידיאליים הם אלו המבודדים בצורה היעילה ביותר מבחינת טמפרטורה ורעש, אלו הקלים לתחזוקה ואינם דורשים תיקון או צביעה מחדש בכל כמה שנים, ובנוסף לכל, שיהיו אלו חלונות מעוצבים שיתאימו לסגנון החדר או הבית ובעיקר ייראו יפים.

אז מהן האפשרויות לחלונות מעוצבים ויעילים?

בעקרון, שלוש אפשרויות היו קיימות בנושא חלונות מזה שנים רבות: חלונות פלסטיק, חלונות עץ, או חלונות אלומיניום. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות. חלונות הפלסטיק מתיישנים ונראים מעט מלאכותיים מבפנים. חלונות העץ נראים יפה אבל דורשים צביעה מדי כמה שנים. חלונות האלומיניום כמעט שאינם דורשים תחזוקה, אבל יכולות הבידוד שלהם נחשבות טובות מעט פחות, וכן העיצוב שלהם לא תמיד משתלב בעיצוב הביתי (בעיקר בבתים המעוצבים בסגנונות מסורתיים או כפריים).
אלו, כאמור, היו שלוש האפשרויות המרכזיות לבחירת חלונות בעבר. אבל הטכנולוגיה המתפתחת וצרכי השוק המשתנים לא דילגו על שוק עיצוב החלונות, שלא שקט על שמריו, והשקיע בפיתוח פתרונות חדשניים ומתוחכמים יותר המאפשרים להתגבר על כמה מהחסרונות שפורטו להלן ולספק חלונות מתקדמים יותר.

תרונות חדשניים בתחום החלונות המעוצבים

בין הפתרונות חדשניים לחלונות מעוצבים ניתן למצוא חלונות משולבים מסוגים שונים, המאפשרים ליהנות מיתרונות כפולים. אחד הפתרונות הוא חלון עץ אלומיניום, המאפשר ליהנות מיתרונות שני סוגי החלונות –זהו חלון המורכב מעץ כלפי פנים, כדי להרוויח את יתרונות מראה העץ וכן את יכולות הבידוד שלו, ומאלומיניום כלפי חוץ, כדי ליהנות מעמידות האלומיניום הגבוהה. ניתן להשיג חלונות עץ אלומיניום בעיצובים שונים גם כלפי חוץ וגם כלפי פנים, באופן שמתאים לסוגי מבנים ובניינים שונים. זהו אם כן פתרון מתקדם ומוביל לחלונות מעוצבים ויעילים.
פתרון חדשני נוסף הוא שימוש בפרופיל מעוצב לחלון אלומיניום, הנודע בשם אלומיניום בלגי. זהו חלון אלומיניום הנהנה מיתרונות העמידות והיעדר התחזוקה של האלומיניום, ומיתרון עיצובי שאותו מקנה הפרופיל הבלגי, סגנון עיצובי בעל מראה אירופאי, יש שיאמרו מראה עתיק, שהיה נפוץ באירופה ועדיין ניתן למצוא בערים רבות ביבשת, גם אם לא רק בבלגיה. זהו פרופיל הבנוי ממסגרת דקה ומגיע בשלל צבעים, כך שבדומה לפתרון הקודם, חלון אלומיניום בלגי נותן מענה עיצובי ופונקציונלי לסוגיית החלונות המעוצבים