מדוע כדאי לבחור חלונות מעוצבים

כאשר בוחרים חלונות לבית או לעסק, חשוב לקחת בחשבון שמדובר במוצר שהוא לא פחות מחלון הראווה של הבית ושל אלה המתגוררים בו. כמעט ברור מאליו שחשוב שהחלון יהיה עשוי מחומרי גלם איכותיים, שהוא יהיה חזק ועמיד, שהוא יותקן באופן מקצועי ויקנה הגנה ואיטום בפני מזג האוויר. אבל יחד עם זאת, כאשר בוחרים חלונות לבית חדש, או כאשר עומדים בפני שיפוצים, לא כדאי להתפשר ולבחור חלונות פשוטים. חלונות מעוצבים נותנים הרגשה טובה יותר למי שנמצא בפנים, ולמי שמסתכל על הבית מבחוץ.

עיצוב וצורת החלון

הבחירה בחלון מעוצב צריכה לקחת בחשבון כמה דברים:

1. מבנה הבית והחדר – ישנם בתים וחדרים שחלון צר או קטן יראו בהם נהדר. עם זאת, חדרים גדולים, כאלה שחפצים להעניק להם מראה טבעי, מראה שמואר במשך היום באור שמש טבעי, יראו נהדר עם חלונות גדולים בעלי עיצוב מתאים.

2. עניין של טעם – ישנם כאלה שאוהבים את החלונות שלהם בעלי קווים נקיים. אחרים מעדיפים חלונות בעלי עיצוב טבעי יותר וחלק פחות. יש שמוכנים להעז עם חלונות מעוגלים או אפילו עגולים, בעוד שיש אנשים שעבורם חלון חייב להיות מרובע או מלבני, ועל דגם אחר – אין על מה לדבר.

3. מוצרים משלימים – בחירה בחלונות בעלי עיצוב מיוחד באה, פעמים רבות, יחד עם מוצרים משלימים. חשוב לקחת בחשבון אילו מוצרים משלימים עשויים להתאים – תריסי גלילה, צלונים, וילונות? כל אחד והעיצוב שלו.

עניין של צבע 

חלונות מעוצבים מקבלים אפקט משמעותי לא רק מהחומר שממנו הם עשויים, כי אם גם מהצבע שהם יקבלו. גם בעניין הצבע חשוב להתאים את צבע החלון לצבע הבית בכלל והחדר הספציפי בפרט. במידה ובוחרים גם במוצר משלים, כגון תריסים, לדוגמא, חשוב להחליט האם מעדיפים שהם יהיו בעלי צבע זהה לזה של החלון, או דווקא בעלי צבע אחר, שונה ממנו.

מחיר של עיצוב

כאשר מדברים על עיצוב ועל איכות חשוב לזכות שאיכויות נבדלות זו מזו גם במחיר. יתר על כן, חשוב לזכור שחלון, בניגוד לריהוט פנים כגון כיסא, למשל, עשוי למלא את תפקידו במשך שנים רבות הרבה יותר. לכן, כאשר לוקחים בחשבון את המחיר המבוקש, חשוב לקחת בחשבון שחלון הוא מוצר שמספק לבית כולו אופי ויופי למשך