עיצוב הבית

במידה ואתם עומדים לפני עיצוב של הבית החדש שקורם עור וגידים או ליתר דיוק יסודות וקירות וכן במידה ואתם עומדים לפני שיפוץ מקיף של הבית הקיים, אין ספק שלצד נושאים פרקטיים כמו כמות ומיקום נקודות החשמל או נושא חלוקת החלל והקצאת המרחב לכל אחד מהחדרים, ישנה חשיבות עליונה לתת התייחסות מקיפה גם לנושא העיצוב.
העיצוב של הבית הוא מה שיקבע את האווירה שתשלוט בבית, את מידת הנוחות שתהיה מנת חלקכם בשנים הקרובות או בקיצור, את מה שיגרום למבנה שתגורו בו להפוך לבית, כי בניגוד לשיר המפורסם, כולנו יודעים שבית הוא לא בסך הכול קופסה שגרים בה.

עיצוב החלונות

תחום עיצוב החלונות זוכה לעדנה שלא ידע כמוה מעולם בשנים האחרונות בישראל. כיום מעצבי הפנים בישראל כמו גם בעולם מודעים לכך שבעזרת עיצוב חכם של חלונות הבית ניתן להפוך את האלמנטים שבעבר שימשו כאלמנטים פרקטיים גרידא לחלק אינטגרלי מהעיצוב של חדרי הבית ושל הבית באופן כללי. כיום ניתן לעצב חלונות במגוון רחב ביותר של דרכים ולשקף את האופי של דיירי הבית מכל חלון וחלון. עם זאת, אל לכם להפלות את נושא הבידוד, הבטיחות ונוחות התפעול לטובת העיצוב כמובן.

דלתות הבית

אלמנט נוסף שעבר דרך ארוכה מהימים בהם ההתייחסות אליו הייתה כאל אלמנט שימושי בלבד הוא דלתות הבית. כיום כל דלתות הבית בדגש על דלת הכניסה מהוות חלק מרכזי בעיצוב של הבית. דלת הכניסה כיום יותר מאי פעם מהווה את האלמנט העיצובי הראש שבו נתקלים הנכנסים לבית. בכוחה לרמז על העיצוב הפנימי ואף להשלים אותו.

בין אם מדובר על דלת פלדה שמשולבת בקורות עץ אציל ובין אם מדובר על דלת עץ שמעוטרת באבנים צבעוניות ובלוחות זכוכית, מה שחשוב לזכור הוא שישנה חשיבות עליונה ליצור אחידות סגנונית בין עיצוב הדלת לבין עיצוב שאר חדרי הבית על מנת שלא ליצור דיסוננס עיצובי צורם.

ריצוף הבית

טכניקות הייצור המודרניות הובילו לכך שכיום ניתן לבחור את הריצוף המושלם והמתאים ביותר לבית ולסגנון העיצוב הנבחר מבלי להיגרר להוצאות כלכליות גדולות מדי. בין היתר מדובר על טכניקות לייצור פרקטים סינטטיים שנראים בדיוק כמו הדבר האמתי. כמו כן אם כבר בפרקטים עסקינן, אנחנו שמחים לבשר לכם שכיום ניתן להזמין פרקטים מיוחדים שעמידים באופן אבסולוטי בפני נזקי הלחות והרטיבות כך שניתן להתקין רצפת פרקט אפילו בחדרים הרטובים בבית דוגמת חדר האמבטיה או המטבח.

גם כאן, חשוב לייצר זרימה אסתטית בין הריצוף לבין שאר האלמנטים העיצוביים.

חיפוי קיר

תחום החיפוי של קירות הבתים בישראל הוא אולי התחום שעבר את כמות התהפוכות הרבה ביותר בעשורים האחרונים. ברבות השנים זכינו לראות לא מעט טרנדים שהופיעו ונעלמו כלעומת שבאו. חלקם נכחו כאן יותר זמן מאחרים כמו למשל הטפטים שהיו פופולאריים החל משנות השישים המאוחרות ועד לשנות השמונים וחלקם הפציעו לזמן קצר בלבד ונעלמו כלא היו מבלי להותיר חותם.
חיפויי הקיר המודרניים מאפשרים ליצור אווירה סגנונית שונה בכל חדר בבית ועם זאת לא לוותר על האחידות העיצובית. בין הטרנדים הלוהטים ביותר כיום בתחום חיפוי הקיר חשוב להזכיר את מדבקות הקיר שניתן להחליף ללא קושי ברגע שמתחשק לדיירי הבית להתרענן, את חיפוי הלבנים הטבעיות לקירות המטבח שיוצר אווירה של טרטוריה איטלקית ובל נשכח את מגוון האפשרויות לחיפוי הקירות החיצוניים של הבית שמאפשרות לייצר מעין התכתבות בין החיפוי החיצוני לחיפוי הפנימי.

לסיכום

על מנת להצליח לעצב את הבית באופן המושלם ביותר, חשוב להיות ערים לכלל החידושים והפיתוחים העדכניים ביותר בתחום. בנוסף לכך חשוב לתת תשומת לב לכל הפרטים הקטנים והגדולים כאחד מבלי להזניח אף לא אחד מהאלמנטים העיצוביים שתורמים להשלמת הסגנון והאווירה בבית. כמו כן יש לתת את הדגש על יצירה של זרימה סגנונית ועל אחידות עיצובית בין כלל האלמנטים, החל בעיצוב דלת הכניסה וכלה בעיצוב של חדרי השינה.